• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • 4 powody, dla których rolety na dzień i na noc sprawdzą się lepiej niż żaluzje
 • Artykuďż˝y

  4 powody, dla których rolety na dzień i na noc sprawdzą się lepiej niż żaluzje

  Dobór idealnej osłony okiennej, która będzie elegancka, modna, a przede wszystkim funkcjonalna, wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Na rynku znajdziemy wiele różnych rozwiązań, wśród których łatwo jest się zagubić. By ułatwić podjęcie decyzji, przygotowaliśmy krótki przewodnik. Rozwiejemy w nim najważniejsze wątpliwości dotyczące zakupu osłon okiennych. Skupimy się również na analizie powodów, dla których rolety dzień - noc mogą sprawdzić się lepiej niż klasyczne żaluzje. Polecamy lekturę naszego artykułu!

  zalety-rolet-dzien-noc.jpg

  Czym charakteryzują się rolety dzień-noc?

  Rolety dzień noc od plisyokienne.pl to nowoczesne rozwiązanie bardzo chętnie wybierane do mieszkań i domów. Łączą w sobie zalety dwóch produktów rolet i żaluzji. Pozwalają bowiem na regulację ilości wpadającego do wnętrza światła, a nie wyłącznie jego całkowite odcięcie, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych rolet. Zbudowane są z dwóch różnych materiałów, na zmianę paska kryjącego oraz cienkiej siateczki przepuszczającej promienie słoneczne. Taki system pozwala na dowolne sterowanie położeniem materiału. A to z kolei daje nam pełną swobodę w regulacji ilości światła, które wpuszczamy do naszego pokoju. Roletę dzień noc możemy zasłonić całkowicie bądź też tak ułożyć jej tkaninę, by częściowo lub całkowicie wpuszczać do mieszkania promienie słoneczne.

  Co wyróżnia żaluzje do domu?

  Żaluzje to jedna z podstawowych odmian osłon okiennych zapewniających ochronę przeciwsłoneczną. Zbudowane są z kilkudziesięciu cienkich lameli, czyli najczęściej aluminiowych lub drewnianych pasków, połączonych ze sobą sznurkami lub taśmami. Dzięki systemowi sterowania nimi, kilkoma ruchami możemy dowolnie ułożyć lamele, a tym samym otworzyć bądź zamknąć dostęp promieni słonecznych do naszego wnętrza. Żaluzje szczyt swojej popularności miały na początku XXI wieku, kiedy to chętnie wybieraliśmy je do mieszkań i domów. Dziś zaczynają wracać do łask w wersji odmienionej. Zamiast aluminium do ich wykonania stosuje się drewno lub bambus. Te materiały są naturalne i ekologiczne a przez to doskonale wpisują się w obecnie królujące style wnętrzarskie, jak nowoczesny, skandynawski czy boho. Mieszkając w stolicy, warto zaopatrzyć się w żaluzje na wymiar w Warszawie w wersji drewnianej, które dodadzą wnętrzu elegancji i przytulności: https://plisyokienne.pl/services/zaluzje/

  Dlaczego rolety dzień noc sprawdzą się lepiej niż żaluzje?

  Wybierając osłony okienne do naszego biura, mieszkania czy domu, powinniśmy dokładnie przeanalizować potrzeby nasze i domowników. Najlepiej bowiem sprawdzi się ten produkt chroniący przed słońcem, który będzie dopasowany do wnętrza, sposobu korzystania z niego i naszych preferencji. W wielu przypadkach warto postawić na rolety dzień-noc. Dlaczego mogą sprawdzić się lepiej niż klasyczne żaluzje?

  Czyszczenie rolet dzień noc jest łatwiejsze niż żaluzji

  Jednym z najważniejszych aspektów użytkowania każdej osłony okiennej jest to, ile czasu będziemy musieli poświęcić na utrzymanie jej w czystości. Niestety żaluzje są bardzo wymagającym pod tym względem produktem. Na blogu plisyokienne.pl znajdziemy instrukcję jak czyścić żaluzje, warto się z nią zapoznać przed dokonaniem zakupu. Ze względu jednak na dużą ilość cienkich i drobnych elementów pielęgnacja czy odkurzanie żaluzji okiennych jest bardzo czasochłonna. Musimy pamiętać, że na każdym z lameli osadzać będzie się kurz. By zapewnić idealną czystość tej osłony konieczne będzie jego usuwanie przynajmniej raz w tygodniu. Takie czyszczenie wymagać będzie od nas również precyzji, by dotrzeć do wszystkich zakamarków żaluzji.

  Rolety dzień noc są lepszym produktem dla alergików 

  Ze względu na budowę rolet dzień-noc, ich gładkiej, pionowej powierzchni kurz i roztocza będą się na nich gromadzić zdecydowanie mniej niż na poziomych żaluzjach. Tak jak już wspomnieliśmy, czyszczenie żaluzji jest dużo trudniejsze i bardziej czasochłonne. Jesteśmy w stanie łatwiej i szybciej zadbać o pielęgnację rolet, które możemy odkurzyć i przetrzeć na mokro. A to daje im ogromną przewagę w kontekście najlepszej osłony okiennej dla domowników z alergiami i uczuleniami.

  Precyzja w sterowaniu ilością światła we wnętrzu

  Rolety dzień-noc dają nam większe możliwości jeśli chodzi o sterowanie ilością wpadającego do wnętrza światła. Możemy bowiem dowolnie układać poziome pasy materiałów, na bieżąco decydując, czy potrzebujemy od słońca się osłonić, czy jednak jakąś jego ilość wpuścić do wnętrza.

  Estetyka rolet dzień noc

  Rolety dzień-noc oraz żaluzje znacząco różnią się od siebie wyglądem. Te ostatnie często wykonywane są z aluminium, które choć funkcjonalne, nie cechuje się dużą estetyką. Zdecydowanie lepiej prezentują się we współczesnych wnętrzach rolety dzień-noc. Podczas ich zamawiania będziemy mogli wybrać tkaninę, z której zostaną wykonane. Szeroki wybór materiałów pozwoli nam je idealnie dopasować do każdego wnętrza.

  Jak widzimy, rolety dzień-noc mają kilka przewag nad żaluzjami i z pewnością warto po nie sięgnąć, wybierając idealne dla nas osłony okienne. Kupując ponadczasowe rolety w Warszawie czy innym mieście, postawmy na te w wersji dzień-noc.

  [removed]// [removed]


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe