• Strona główna
 • Lista artykułów
 • Akcesoria okienne - co musimy o nich wiedzieć?
 • Artykuły

  Akcesoria okienne - co musimy o nich wiedzieć?

  Aby cieszyć się pełnymi możliwościami przeszkleń, należałoby rozważyć dostępne akcesoria. Poprawią one nasze korzystanie z okien lub drzwi oraz poprawiają ich możliwości, umożliwiając na odpowiedniejsze przystosowanie się do naszych wymagań. Specjalne akcesoria są atrakcyjnym uzupełnieniem w naszych przeszkleniach. Personalizują używanie naszych okien oraz powodują, iż uczucie podwyższonej kontroli jest w tymże wypadku zgodne z podwyższonym komfortem. Pamiętajmy też, żeby dobór akcesoriów, dostosować do stylistyki swoich okien tak, aby idealnie wpisywały się w wygląd naszego pomieszczenia.

  okno.jpg

  Rolety do okien z wywietrznikami  Wszelkie rolety okienne mini (więc o wielkości dostosowanej do wymiarów szyby okna) Dzień oraz noc i 100% zaciemnienia - mogą być umieszczone na oknach z wywietrznikiem. Aby móc umocować taki typ osłony okiennej na ramę, należy wyposażyć się w specjalny element, jaki znajduje się w ofercie różnych firm i sklepów w sekcji z Akcesoriami. Mowa o haczyku przedłużającym bądź płytce montażowej, jaką nakłada się na ramę okna w sposób bezinwazyjny. Dzięki tymże urządzeniom, roletę można błyskawicznie oraz szybko umieścić poniżej wywietrznika.


  Okucia do zadań specjalistycznych  Okucie okienne to proces umożliwiający na manipulowanie skrzydłem okna np. otwieranie, uchylanie, otwieranie oraz zamykanie. W skład procesu mogą wschodzić: klamka, proces obwiedniowy, przeguby i kąty i przeróżnego typu elementy specjalne. Okucia poza użytecznością mają także niezwykle ogromny wpływ na zabezpieczenie i wytrzymałość okien. Poza otwieraniem oraz zamykaniem okien okucia mogą też zagwarantować nam ochronę przed wtargnięciem lub dostęp świeżego powietrza bez odryglowywania skrzydeł. Ważne elementy okuć o zwiększonej wytrzymałości na włamanie to uchwyty antywyważeniowe oraz czopy i.S. We współzależności od owego, jaką klasę zabezpieczenia mają wykonać, zaczepy umieszczane są w każdym rogu okna bądź po pełnym obwodzie. Efektywnymi środkami na obronę przed złodziejami są również klamka z kluczykiem oraz wkładka antyrozwierceniowa w okuciu. Chronią one przed rozwierceniem śrub mocujących klamkę i jej trzpień.


  Okucia okienne – pielęgnacja  Utrzymanie w czystości procesów okiennych to jedna sprawa, kolejna to systematyczna pielęgnacja okuć. Przynajmniej raz w roku należy posmarować olejem wszelkie punkty okucia ważne z punktu widzenia jego odpowiedniej pracy np. przeguby, punkty ryglowania, grzybki ryglujące itp. Identycznie jak w wypadku oczyszczania oraz tymże razem należy unikać ostrych środków oraz stosować tylko olej bądź smar bez zawartości żywic i kwasów. Szczególnie potrzebny jest tymczasem olej silikonowy. Takie czynności zagwarantują delikatną obsługę okna oraz efektywnie ochronią okucia przed zbyt przedwczesnym wykorzystaniem.


  Gdzie zakupić akcesoria okienne?   Sektor akcesoriów okiennych stale się rozwija – z roku na rok występuje jeszcze większa ilość spółek proponujących okucia okienne najdoskonalszej klasy. Jedną spośród nich jest na przykład https://sklep.winkhaus.pl – ma ona ogromną gamę klamek, okuć i wkładek do zamków


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe