• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Alternatywy dla tapet
 • Artykuďż˝y

  Alternatywy dla tapet

  Piękne, oryginalne i robiące dobre wrażenie mieszkanie to marzenie wielu ludzi. Obecnie na rynku można znaleźć wiele materiałów, które w prosty sposób mogą unowocześnić i upiększyć ściany. Idealne alternatywy dla tapet to np. tynki mineralne, specjalnie wykonane kamienie, a nawet zwykła cegła odpowiednio obrobiona będzie świetnie wyglądała.

   

  Jeżeli chodzi o zalety tynków mineralnych to po pierwsze można kupić je już barwione w masie, niektórzy producenci posiadają gamę aż 45 kolorów. Po drugie są dosyć wydajne i mają dobrą cenę. Po trzecie mają ciekawe faktury po nałożeniu np. baranek albo kornik, które bardzo efektownie wyglądają w połączeniu z oświetleniem od podłogi lub z góry skierowanym snopem światła na ścianę. Minusem tynku mineralnego jest to, że w dotyku jest dość szorstki, więc nie jest to polecane gdy w mieszkaniu są małe dzieci.

   

  Dobrą alternatywą dla tapet są też kamienie ozdobne na ścianę. W sklepach budowlanych spotkać się można z imitacjami kamienia, których montaż jest dużo wygodniejszy i mniej skomplikowany niż w przypadku tych naturalnych. Z gotowych imitacji kamienia można wykonać całą ścianę lub jej część, zaletą jest też to, że można tworzyć różne kombinacje z różnych kolorów, kształtów i faktur. Kamień ozdobny na ścianę stanowi też dobrą izolację termiczną. I tutaj także kamienie na ścianę tworzą świetny efekt światłocienia dzięki nieregularnej formie.

   

  Dla urządzenia nowoczesnego wnętrza można wykorzystać również fototapetę, która jest dobrą alternatywą dla klasycznych tapet. Ogromnym plusem fototapet jest to, że możemy na niej umieścić, co tylko chcemy, bo poza gotowymi wzorami większość producentów oferuje możliwość wydruku własnej grafiki - daje to nieograniczone możliwości wzornictwa. Fototapetą można zastąpić również obrazami albo rodzinnymi fotografiami.

   

  Dobrym rozwiązaniem na ściany w kuchni i łazience są kafelki. Obecnie na rynku istnieje całe bardzo duży wybór różnych rodzajów kafelek i mozaik. Od koloru, poprzez wielkość i grafikę możliwości różnych aranżacji są nieskończone! Zaletami kafelek jest też to, że są wodoodporne i łatwe do wyczyszczenia, natomiast minusem może być ich montaż, ponieważ jest dosyć pracochłonny i wymaga umiejętności i doświadczenie, które nie każdy posiada. Pomieszczenie można całe wykafelkować np. łazienkę bądź też jego części. Jak to często bywa w przypadku kuchni, gdzie tylko fragment, w którym się przyrządza jedzenie jest wykafelkowany, reszta pomieszczenia może być np. pomalowana.

   

  Na ścianach można również zamocować boazerię, może być ona wykonana z drewna lakierowanego bądź z tworzywa sztucznego zabarwionego na dowolny kolor. Niestety nie zawsze będzie ona pasowała do wystroju wnętrza, więc przed jej montażem warto wykonać wizualizację, jak będą wyglądać ściany. Boazeria bowiem może optycznie zmniejszać pomieszczenie. Obecnie boazeria wychodzi z mody i nie jest już tak często spotykana jak przed około 30 laty.

   

  Źródło
  Inspiracją do napisania artykułu były m.in. materiały dostępne na stronie developera Volumetric, oferującego mieszkania i apartamenty w centrum Warszawy: Kamienica Muranów.


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe