• Strona główna
 • Lista artykułów
 • Czym wyczyścić kostkę brukową?
 • Artykuły

  Czym wyczyścić kostkę brukową?

  Nawet zaimpregnowana powierzchnia Twojego tarasu, czy podjazdu, nieczyszczona będzie wyglądała po prostu źle. Może i nie zostanie w ten sposób uszkodzona, ale na pewno nie chcesz, by jej wizerunek wydawał się po prostu niechlujny i niezadbany. Czyszczenie kostki brukowej nie jest tak trudne, jak myślisz – wystarczy chwila i odpowiednie preparaty, by pozostała w doskonałym stanie przez bardzo długi odcinek czasu. Dowiedz się, czym powinieneś czyścić kostkę brukową, by móc skutecznie podjąć się tego zadania i zadbać o wygląd swojego podwórka. Z naszą pomocą rozwiniesz swoją wiedzę dotyczącą czyszczenia kostki i dowiesz się, jak usunąć złośliwe plamy, które względnie wydają się nie do pokonania.

  czyszczenie-kostki-brukowej.jpg

  Jak często czyścić kostkę brukową?

   

  Pamiętaj o tym, że kostka brukowa musi być czyszczona regularnie, dzięki czemu na dłużej będzie mogła zachować swój doskonały wygląd i właściwości. Odpowiednia pielęgnacja jest koniecznością, bez której ciężko utrzymać kostkę w dobrym stanie. By prawidłowo zadbać o nawierzchnię swojego podwórka, należy pamiętać o tym, by czyścić ją wystarczająco często – czyli co najmniej 3 razy w roku: wiosną, na początku i na końcu lata. To właśnie wtedy powstaje najwięcej zanieczyszczeń, związanych z gwałtownymi zmianami warunków atmosferycznych. W okresie jesiennym, gdy kostka będzie już wyczyszczona, dobrze jest ją zaimpregnować, upewniając się, że dobrze zniesie nadchodzące mrozy.

   

  Jak umyć kostkę brukową?

   

  Istnieją różne rodzaje zabrudzenia i każdy z nich wymaga odpowiedniego traktowania. Wiedząc, jak wyczyścić konkretne plamy na kostce brukowej, będziesz miał pewność, że poradzisz sobie z każdym zanieczyszczeniem, bez względu na jego intensywność czy pochodzenie. Możesz mieć do czynienia z zaciekami z tłuszczu, plamami po olejach i smarach, śladami po porzuconej gumie do żucia czy zaschniętymi farbami, zaprawami i klejami. Choć niektóre z tych rzeczy wydają się ekstremalnie trudne do wyczyszczenia, wystarczy chwila i odpowiedni sposób, by się ich pozbyć. Bardzo ważne jest to, by mieć przy sobie odpowiedni środek, który został przygotowany specjalnie z myślą o najtrudniejszym zabrudzeniach. To właśnie dzięki niemu będziesz w stanie pozbyć się dosłownie każdej plamy.

   

  Specjaliści z Impregnacji Kostki podkreślają: „Nasz zespół najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach gwarantuje odświeżenie wyglądu każdego bruku i to niezależnie od jego wieku i faktury. Skąd ta pewność? Przede wszystkim dlatego, że na naszej pracy znamy się jak mało kto. Do tego, do pracy wykorzystujemy najlepszy możliwy sprzęt i sprawdzone preparaty czyszczące i impregnujące powierzchnię bruku.


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe