• Strona główna
 • Lista artykułów
 • Do czego służy detektor zbrojenia?
 • Artykuły

  Do czego służy detektor zbrojenia?

  Detektor zbrojenia to urządzanie, które pozwala bezinwazyjnie określić położenie prętów zbrojeniowych w betonie, co sprawdza się przy różnych pracach. Czym powinien się charakteryzować? Odpowiedź na to i inne pytania znajduje się w niniejszym artykule.

  adobestock_256061815.jpeg

  Do czego służy detektor zbrojenia?


  Jak wspomniano we wstępie detektor zbrojenia to specjalistyczne urządzenie pomiarowe, które umożliwia bezinwazyjne zlokalizowanie położenia prętów zbrojeniowych w betonie (np. stropie, czy ścianie). W efekcie przyrząd tego typu może być wykorzystywany zarówno na różnych etapach budowy, jak i przy generalnych remontach. Dzięki jego zastosowaniu można bowiem dokładnie zlokalizować przebieg siatki zbrojenia, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia prętów zbrojeniowych (np. w trakcie wiercenia otworów w betonie). Warto bowiem mieć świadomość, że uszkodzenie zbrojenia może być nie tylko niebezpieczne, ale wiązać się z dodatkowymi kosztami, czy wydłużeniem czasu realizacji robót budowlanych.


  W jakich jeszcze sytuacjach sprawdzi się detektor zbrojenia? Jego użycie może być również konieczne w przypadku drobnych prac, takich jak np. wymiana żyrandola. Detektor zbrojenia umożliwia bowiem sprawdzenie położenia prętów zbrojeniowych, co pozwala uniknąć ryzyka wiercenia otworów w niewłaściwym miejscu, a w dalszej kolejności również konieczności ich naprawienia.


  Czym powinien charakteryzować się profesjonalny detektor zbrojenia?


  Warto mieć świadomość, że detektor zbrojenia to urządzenie, które pozwala nie tylko zlokalizować pręty zbrojeniowe, ale również zmierzyć grubość otuliny. Profesjonalne detektory, których przykładem może być model PM8000 Pro dostępny w sklepie Viateco umożliwiają zarówno wykonanie pomiaru otuliny, jak i średnicy prętów zbrojeniowych. Urządzenia tego typu są wygodne w użyciu, co wynika z faktu, że jest to sprzęt bezprzewodowy oraz przystosowany do używania jedną ręką. Komfort użytkowania detektora zbrojenia zwiększają funkcje takie jak m.in. podświetlany wyświetlacz LCD, obrazkowe menu, czy sterowanie przy użyciu klawiszy funkcyjnych. Sygnał dźwiękowy, który jest uruchamiany w momencie wykrycia pręta zbrojeniowego przez detektor sprawia, że praca z urządzeniem jest intuicyjna i szybka. 


  Co wyróżnia profesjonalne detektory zbrojenia? Przede wszystkim wysoka jakość, funkcjonalność oraz ergonomia, co sprawia, że są wygodne w użytkowaniu. Tego typu sprzęt posiada zazwyczaj niewielkie wymiary oraz małą masę, dzięki czemu nawet długotrwałe użytkowanie nie jest uciążliwe.


  Detektor zbrojenia PM8000 Pro - wysokiej jakości sprzęt dla profesjonalistów


  Jak wspomniano w poprzednim akapicie profesjonalny detektor zbrojenia powinien być zarówno funkcjonalny, jak i lekki oraz wygodny w użyciu. Wszystkie te cechy posiada wspomniany już model PM8000 Pro, który może być wykorzystywany między innymi do:


  - szybkiej punktowej (tryb spot) detekcji zbrojenia z pomiarem otuliny (do 185 mm) oraz określeniem jego średnicy (do 63 mm);


  - skanowania liniowego - do ok. 1 km ciągłego pomiaru;


  - skanowania obszarowego - do 10 000 m²;


  - mapowania (Heat Map);


  - tworzenia zaawansowanych statystyk.


  W tym miejscu warto podkreślić, że detektor zbrojenia PM8000 Pro to niezwykle precyzyjne narzędzie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu danych o sile sygnału oraz połączeniu z trybem automatycznym (auto-mode). W efekcie wyrafinowana interpolacja danych umożliwia wyeliminowanie większości błędów odnoszących się do sąsiadujących ze sobą prętów pierwszej i drugiej warstwy, czy nieliniowości położenia prętów. Urządzenie umożliwia także natychmiastowe udostępnianie, przetwarzanie oraz raportowanie uzyskanych rezultatów, co jest możliwe dzięki wykorzystaniu technologi chmury. Co więcej, detektor zbrojenia PM8000 Pro może zostać zintegrowany z innymi urządzeniami diagnostycznymi, takimi jak georadar, betonoskop, czy młotek Schmidta. Oczywiście chodzi o przyrządy z tej samej serii.


  Podsumowując należy stwierdzić, że detektor zbrojenia to przyrząd diagnostyczny, który pozwala precyzyjnie i bezinwazyjnie określić położenie prętów w betonie. W efekcie nie tylko przyspiesza prace budowlane, ale ogranicza również ryzyko powstania wielu przypadkowych szkód.


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe