• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Grunty i farby Caparol – jest w czym wybierać
 • Artykuďż˝y

  Grunty i farby Caparol – jest w czym wybierać

  Często możemy osiągnąć dużą zmianę wyglądu mieszkania przeprowadzając remont samych ścian: usunięcie nierówności i uszkodzeń, nowy kolor i mam świetny efekt wizualny. Jakie farby wybrać aby efekt był właściwy i relaksujący? Sprawdźmy to w tym zakresie oferuje producent farb i gruntów farby Caparol.

  farby-caparol.jpg

  Caparol oferuje farby do wnętrz a także do użytku na zewnątrz. Ofert farb daje duży wybór klientom, a jednocześnie jakość tych produktów spodoba się profesjonalnym malarzom – z tymi farbami i gruntami po prostu dobrze i szybko się pracuje. Wśród farb Caparol znajdziemy produkty o zróżnicowanych właściwościach aplikacyjnych i technicznymi oraz różnym stopniu połysku – zawsze znajdziemy więc coś odpowiedniego do malowanej powierzchni. Farby Caparol produkowane są w technologii E.L.F., a więc nie zawierają szkodliwych związków i są zupełnie bezpieczne w użytkowaniu.

   

  Grunty Caparol

  Aby cieszyć się pożądanym i długoletnim rezultatem, przed przystąpieniem do malowania ściany trzeba ją odpowiednio zagruntować. W przypadku wielu ścian bez tego zabiegu nie ma co marzyć o pięknie pomalowanych powierzchniach i jednolitym kolorze bez smug i przebarwień. Gruntowanie przygotowuje podłoże do dalszych czynności poprzez wyrównanie jego chłonności (dzięki temu ściana nie pochłania zbyt dużej ilości farby oraz w każdym miejscu wchłania podobną jej ilość). Zabieg gruntowania dotyczy przede wszystkim niemalowanych wcześniej ścian i sufitów a także ścian zewnętrznych oraz starych ścian, które mają gorszą przyczepność lub są po naprawach.
  Bardzo uniwersalnym produktem w tej kategorii jest Grunt Caparol Optiground E.L.F. To środek, który bardzo głęboko wnika w podłoże i hydrofobizuje powierzchnię (dzięki technologii SilaCryl). Można go stosować zarówno w pomieszczeniach, jak I na zewnątrz. Można używać go w pracy z tynkami i ścianami betonowymi. Ciekawą propozycją dla fachowców jest grunt Capagrund Universal, który kryje powierzchnię i minimalizuje ryzyko wykwitów wapiennych na nowych tynkach. Dzięki temu gwarantuje świetny efekt estetyczny po ukończeniu prac. Szeroką oferę produktów firmy caparol ma sklep budowlany online firmy Kim24.

   

  Farba lateksowa Caparol

  Po gruntowaniu, czas na malowanie. Lateksowe farby Caparol są łatwe w aplikacji i bardzo trwałe. Flagowym produktem tej firmy jest Caparol B1 Samtex – farba lateksowa, wodorozcieńczalna, która nie zawiera plastyfikatorów (czyli jest zdrowsza zarówno dla malarzy, jak i użytkowników pomieszczeń). Farba jest odporna na działanie detergentów i niealkoholowych środków dezynfekcyjnych. Jest to też produkt wykonany w technologii E.L.F.

  Aby otrzymać oczekiwany efekt wizualny i praktyczny, należy wybrać farbę o odpowiednim stopniu połysku. Im większy połysk, tym większa odporność farby na szorowanie. W ofercie firmy Caparol znajdziemy 4 rodzaje połysków: farby głęboko matowe, farby matowe, farby półmatowe oraz farby z połyskiem. Do dyspozycji mamy też szeroką gamę kolorów oferowaną przez Caparol dzięki  ColorExpress – innowacyjnemu systemowi komputerowego dodawania pigmentów 
  do farb. Malowanie farbą lateksową nie jest trudne i nie wymaga szczególnego przygotowania. Wystarczy wcześniej odpowiednio przygotować podłoże. 

   

  Farba silikonowa Caparol

  Farby silikonowe to farby elewacyjne, wykorzystywane najczęściej w pracach przy ociepleniu budynków i elewacji. Specjalne połączenie żywicy silikonowej i spoiwa, tworzy odporne na deszcz
  i inne warunki atmosferyczne wysoce paroprzepuszczalne powłoki elewacyjne. Farbę silikonową elewacyjną zaleca się do stosowania w systemach ETICS na tynkach: cementowo-wapiennych, akrylowych oraz silikonowych. Oferowane przez Caparol w tej kategorii produkty, charakteryzują się wysoką jakością i odpowiednio dobranymi wymaganiami z zakresu systemów dociepleniowych. Są odporne na zasady, wysoce przepuszczalne dla CO2, wypełniają drobne rysy na powierzchni tynku, tworzą doskonale czyste, nieporastające powłoki o najwyższej trwałości koloru. Dostępne są również farby silikonowe do wnętrz z grupy CapaSilan. To trwałe, bezrozpuszczalnikowe farby, łatwe w zastosowaniu także jako farby do renowacji na płytach i tynkach akustycznych.

   

  Farba matowa Caparol

  Farby matowe o szerokim wachlarzu i intensywności kolorów wykorzystywane są do malowania wnętrz. Pozostają szczególnie odporne na zarysowania i na środki dezynfekcyjne. Tworzą mocną i odporną powłokę na powierzchni ściany. Są wodorozcieńczalne, o neutralnym zapachu, przyjazne dla środowiska. Nadają się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonych wymaganiach higienicznych takich jak: szpitale, przedszkola, gabinety lekarskie czy domy opieki. 

   

  Fachowcy przystępujący do malowania mogą dobrać z oferty Caparol produkty praktycznie do każdego rodzaju powierzchni. Farby Caparol są wykonane nie tylko z myślą o użytkownikach mieszkań i domów, ale także o malarzach oraz środowisku naturalnym.

   

   

   


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe