• Strona główna
  • Lista artyku��w
  • Jak często należy wykonywać przeglądy i konserwacje hali stalowej?
  • Artykuďż˝y

    Jak często należy wykonywać przeglądy i konserwacje hali stalowej?

    Obiekty wykonane ze stali charakteryzują się bardzo wysoką trwałością. Jednak podobnie, jak każdy inny budynek wymagają regularnej konserwacji, aby przez cały okres użytkowania zachowywały najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz komfortu. Z jaką częstotliwością należy dokonywać ich przeglądów oraz jakie prace serwisowe powinno się w tym czasie przeprowadzać?

    zdjecie_glowne.jpg

    Budowa hali stalowej z wysokiej jakości komponentów


    Na trwałość budynków konstruowanych ze stali największy wpływ ma jakość użytych do ich budowy materiałów. Z tego względu bardzo ważnym jest, aby wykonywanie takich inwestycji powierzać doświadczonym firmom zatrudniającym wyłącznie wykwalifikowanych pracowników. Takie przedsiębiorstwa, jak m.in. Borga, dysponują nowoczesnym zapleczem technologicznym oraz współpracują ze sprawdzonymi producentami materiałów konstrukcyjnych, co jest gwarancją wykonywania zleceń na bardzo wysokim poziomie.


    Prawidłowe użytkowanie obiektu jest istotne dla jego wieloletniej trwałości


    Nie tylko jakość komponentów decyduje o ostatecznej trwałości budynków stalowych. Równie ważne jest ich właściwe użytkowanie, które sprowadza się do ścisłego trzymania się kwestii technicznych. Przekraczanie maksymalnego dopuszczalnego obciążenia podłoża może prowadzić do stopniowego osłabiania całej konstrukcji, podobnie jak nadwyrężanie wytrzymałości ścian np. poprzez nieprawidłowe przymocowanie do nich regałów.


    W wyniku złego użytkowania budynku przemysłowego mogą powstawać ubytki i pęknięcia w posadzce, co prowadzi do znaczącego obniżenia poziomu bezpieczeństwa.


    Regularne przeglądy pozwalają szybko wykryć defekty


    Ergonomiczne hale stalowe (https://www.borga.pl/hale-stalowe/) zapewniają komfortowe warunki wszystkim pracownikom, dlatego bardzo ważne jest przeprowadzanie okresowych przeglądów, które pozwalają zachować je w należytym stanie. Dokładnemu sprawdzeniu powinny podlegać elementy konstrukcyjne obiektu, dachy wraz z systemami rynnowymi, wewnętrzne oraz zewnętrzne instalacje, a także stan powłoki okładzin ściennych. Inspekcja powinna być przeprowadzana najlepiej raz w roku, aby mieć wnikliwy wgląd w ogólny stan budynku oraz poszczególnych jego elementów.


    Uzupełnianie ubytków i malowanie całej hali stalowej


    W trakcie dokonywania przeglądu obiektu najczęściej można napotkać na przebarwienia elementów, ubytki w powłoce lub ogniska korozji. Są one wynikiem m.in. działania promieniowania ultrafioletowego oraz opadów. Wszystkie hale stalowe, w których zauważone zostaną takie niedoskonałości powinny w możliwie jak najkrótszym czasie zostać poddane pracom konserwacyjnym, ponieważ mogą powoli zacząć się pogłębiać i powodować coraz rozleglejsze uszkodzenia. Wszelkie ubytki należy dokładnie oczyścić i zabezpieczyć preparatami dedykowanymi przez producenta. Prefabrykowane hale stalowe mają tę zaletę, że w przypadku powstania rozleglejszego uszkodzenia, możliwa jest bezproblemowa wymiana całego elementu.


    Co kilka lat można również pomyśleć o przemalowaniu całego obiektu na nowo, aby go odświeżyć i zapewnić dodatkową ochronną powłokę.






    Biura rachunkowe


    Warsztaty samochodowe