• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Jak dobrać odpowiednią ościeżnicę
 • Artykuďż˝y

  Jak dobrać odpowiednią ościeżnicę

  Jak wiadomo drzwi są niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu – gwarantują mieszkańcom poczucie prywatności w czasie odpoczynku. Ponadto znakomicie tłumią hałasy, więc będziesz mógł cieszyć się doskonałymi warunkami do spokojnej pracy. Najlepiej spełniają swoje zadanie, gdy są prawidłowo zamontowane – w tym celu przyda Ci się ościeżnica, która dodatkowo zapewni całości estetyczny wygląd.

  Ościeżnica a rodzaj drzwi


  Ościeżnice dobierane są adekwatnie do rodzaju drzwi – szczególną uwagę warto zwrócić na kolor. Przy brązowym modelu posiadającym strukturę drewna najlepiej sprawdzi się wersja utrzymana w takiej samej barwie. Odcień ten ociepla wygląd otoczenia, więc często stosowany jest w klasycznych wnętrzach. Jeśli Twoje mieszkanie jest nowoczesne warto wziąć pod uwagę ościeżnice szare lub białe – świetnie pasują do minimalistycznych pomieszczeń.


  Ważnym kryterium są też wymiary ościeżnicy – pamiętaj, aby wybrać model adekwatnie do wielkości Twoich drzwi, gdyż tylko wtedy możliwy będzie ich prawidłowy montaż. Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z wersji regulowanej, której szerokość bezproblemowo dopasujesz do grubości swojej ściany, uzyskując wyjątkowo stabilną konstrukcję.


  jak-dobrac-odpowiednia-oscieznice.jpg


  Dekoracyjna funkcja ościeżnicy


  Warto pamiętać, że ościeżnice mają spory wpływ na aranżację pomieszczeń – te szczególnie szykowne są w stanie znacznie zwiększyć ich atrakcyjność. Świetnie wyglądają modele posiadające strukturę drewna, ponieważ nadają otoczeniu naturalny wygląd. Wyjątkowo efektownie prezentują się w połączeniu z innymi akcesoriami stworzonymi z tego materiału – w ten sposób z łatwością uzyskasz spójny wystrój swojego mieszkania. Należy także pamiętać, że to właśnie ościeżnice maskują nieestetyczne krawędzie ścian, co również korzystnie wpływa na wygląd całej konstrukcji.


  Ościeżnica posiadająca uniwersalną białą, szarą lub brązową barwę będzie estetycznie wyglądała w pomieszczeniu utrzymanym w dowolnej kolorystyce – nie będziesz więc musiał wymieniać jej w przypadku przemalowywania ścian. Martwisz się, że element szybko utraci swój atrakcyjny wygląd? Nic bardziej mylnego! Wybierając wersję stworzoną z odpornego na zniekształcenia drewna, z pewnością uzyskasz świetny efekt pracy na długi czas.


  jak-dobrac-odpowiednia-oscieznice_3.jpg


  Często stosowanym rozwiązaniem jest montowanie jasnych ościeżnic przy ciemnych podłogach i odwrotnie – w ten sposób uzyskasz modny kontrast, który ożywi wystrój Twojego otoczenia. Warto za to pamiętać, że w przypadku kompletowania elementu z drzwiami barwy powinny być identyczne, gdyż tylko wtedy całość będzie wyglądała estetycznie.


  Ościeżnice a rodzaj wnętrza


  Zastanawiasz się, która ościeżnica będzie dobrze wyglądała w Twoim wnętrzu? Powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim jego charakter – jeśli jest to szykowny salon, najlepiej sprawdzi się brązowy model, który dodatkowo podkreśli wykwintny wygląd otoczenia. Jesteś posiadaczem nowoczesnego mieszkania? W takim razie z powodzeniem możesz wykorzystać ościeżnicę w odcieniach szarości – stworzy modny kontrast z intensywnymi barwami ścian lub mebli. Wersje posiadające uniwersalny biały kolor często natomiast montowane są w biurach oraz punktach usługowych, ponieważ nie wpływają na wygląd pomieszczeń. Dokładnie dobrana ościeżnica znakomicie uzupełni wnętrze utrzymane w konkretnym stylu.


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe