• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Jak zaaranżować przestrzeń wokół domku ogrodowego?
 • Artykuďż˝y

  Jak zaaranżować przestrzeń wokół domku ogrodowego?

  Czy wiesz, że odpowiednio zaaranżowana przestrzeń wokół domku ogrodowego ma spore znaczenie i to nie tylko estetyczne? Chodzi też o względy praktyczne, czyli o ułatwiony dostęp do domku i utrzymanie go w czystości. Zobacz, jak prosto i z pomysłem zagospodarować ten obszar.

   

  domek-ogrodowy.jpeg

  Domek ogrodowy to świetny sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni. Taka konstrukcja może posłużyć jako szopa na narzędzia lub miejsce do pracy czy wypoczynku. Ważne jednak, aby odpowiednio urządzić przestrzeń wokół niego.

  Zobacz, czego nie powinno w niej zabraknąć. Dowiedz się również, gdzie kupić niezbędne do aranżacji elementy, a także trwałe i solidne domki ogrodowe.

  domek-ogrodowy-wood-and-play.jpeg

  Dlaczego warto zadbać o otoczenie domku ogrodowego?

  Odpowiednie zagospodarowanie obszaru wokół domku ogrodowego jest ważne z kilku względów.

  Po pierwsze – wpływa na odbiór estetyczny tej konstrukcji

  Im bardziej zielono wokół domku, tym łatwiej wkomponuje się w tło samego ogrodu. Tym sposobem będzie stanowił swoistą ozdobę, a nie tylko dodatkowy element wyposażenia ogrodu.

  Po drugie – ułatwia dostęp do domku

  Wytyczona ścieżka pozwoli szybko i bez trudu dostać się do domku, by z niego skorzystać lub zadbać o jego wygląd.

  Po trzecie – zwiększa funkcjonalność domku

  Taką rolę odgrywają meble ogrodowe. Będzie można na nich odpocząć lub w przypadku domku narzędziowego – wygodniej przygotować się do pracy.

  Załącznik:
  domek-ogrodowy-wood-and-play.jpeg

  Domek ogrodowy Kanada 300 x 300 cm 28mm z oferty woodandplay.pl

  Jak zaaranżować przestrzeń wokół domku?

  Na aranżację terenu wokół domku ogrodowego składa się kilka istotnych elementów.

  Wejście do domku

  Bez względu na to, jaką funkcję będzie pełnił nasz domek, ważne jest, by ułatwić sobie dostęp do niego. W tym wypadku warto zdecydować się na żwirową bądź kamienną ścieżkę. Taka alejka będzie też w naturalny sposób komponowała się z pozostałą przestrzenią ogrodu.

  Poza tym, jeśli zdecydujesz się na jej oświetlenie, na przykład za pomocą solarnych lampek, bez trudu dotrzesz do domku także po zmroku. Oświetlona alejka w przypadku, gdy domek ogrodowy (https://www.woodandplay.pl/Domki-Ogrodowe-c37) służy do relaksu czy pracy, uprzyjemni przebywanie w nim.

  Meble ogrodowe

  Innym ważny element aranżacji terenu wokół domku są meble ogrodowe. Gdy domek służy do celów rekreacyjnych, w ten sposób stworzymy dodatkową strefę relaksu. Jeśli jest to domek narzędziowy, dzięki meblom ułatwimy sobie korzystanie z niego.

  O jakich meblach mowa? Chodzi tu głównie o ławki ogrodowe lub krzesła. Warto też ustawić przy nich stolik. Najlepiej wybrać stylowe i dekoracyjne meble drewniane lub praktyczne meble z rattanu.

  Oświetlenie

  Ważne jest oświetlenie nie tylko ścieżki do domku, ale i samej jego konstrukcji. Chodzi głównie o względy praktyczne. Nawet słabe źródło światła wpłynie na większe poczucie bezpieczeństwa. Poza tym uprości korzystanie z samego domku.

  Warto też zaznaczyć, że oryginalne oświetlenie, jak np. łańcuchy LED, może stanowić dekorację konstrukcji oraz wpłynąć na klimat samego miejsca, co ma znaczenie, gdy wypoczywasz w takim domku lub zażywasz relaksu wychodząc na zewnątrz.

  Dodatki

  Wokół domku możesz również rozmieścić ozdobne donice. Te wykonane z drewna będą pełniły również funkcję ozdobną. Roślinność ułatwi wtopienie domku w tło ogrodu. Najbardziej ułatwią to rośliny pnące typu róże czy bluszcz. Dla lepszego efektu możemy je umieścić w drewnianych donicach na kratce.

  Gdy domek ogrodowy służy za dodatkowe miejsce do relaksu, można ustawić w jego pobliżu grill ogrodowy. Dzięki temu będziesz mógł organizować pikniki dla znajomych bądź rodziny.

  Świetnym pomysłem na urozmaicenie przestrzeni wokół domku może być też ustawienie fontanny ogrodowej. Będzie mogła służyć także za poidło dla okolicznego ptactwa.

  Może Cię zainteresować: Domek na działkę ROD Krok po kroku

  Gdzie najlepiej nabyć akcesoria potrzebne do aranżacji?

  Na zakupy najlepiej wybrać wyspecjalizowany sklep z meblami i akcesoriami do ogrodu. Idealnym przykładem jest Wood & Play. W jego ofercie znajdziesz zarówno dekoracyjne donice drewniane o różnych kształtach i wielkościach, jak i wygodne, bardzo stylowe ławki ogrodowe.

  Jeśli dopiero stoisz przed zakupem domku ogrodowego, takie konstrukcje też tam możesz zakupić. Ich zalety to:

 • wyjątkowa trwałość na użytkowanie i warunki zewnętrzne;
 • oryginalne i estetyczne wykonanie;
 • łatwy i mało angażujący montaż;
 • przystępna cena.
 • Reasumując, odpowiednio wykorzystana przestrzeń wokół domku ogrodowego jest bardzo ważna. Wpływa na estetykę konstrukcji, jak i całego ogrodu. Pozwala też na wygospodarowanie dodatkowego miejsca na odpoczynek. Ma również znaczenie praktyczne – ułatwia dostęp do domku, jak i zarządzanie nim.

   

  Domek ogrodowy to świetny sposób na zyskanie dodatkowej przestrzeni. Taka konstrukcja może posłużyć jako szopa na narzędzia lub miejsce do pracy czy wypoczynku. Ważne jednak, aby odpowiednio urządzić przestrzeń wokół niego.

  Zobacz, czego nie powinno w niej zabraknąć. Dowiedz się również, gdzie kupić niezbędne do aranżacji elementy, a także trwałe i solidne domki ogrodowe.


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe