• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Jak zagospodarować przestrzeń w piwnicy
 • Artykuďż˝y

  Jak zagospodarować przestrzeń w piwnicy

  Dobrze zagospodarowana piwnica to świetne miejsce na przechowywanie wielu potrzebnych rzeczy, których nie używasz na co dzień. Jeśli nie masz w domu spiżarni, możesz w niej trzymać przetwory na zimę. Znajdzie się tam miejsce na zmienne opony, jak również na sezonowy sprzęt sportowy. Co powinno się w niej znajdować by była wygodny miejscem do przechowywania?

  W większość PRL-owskich mieszkań nie było zbyt dużo miejsca na wiele rzeczy, za to do każdego przynależała zazwyczaj piwnica lub komórka lokatorska. Bardzo często miejsca te traktowane były i nadal są jak podręczne graciarnie, do których wrzucano wszystko, czego nie chciało się jeszcze wyrzucić. Jest to jednak zdecydowane marnotrawstwo użytkowej przestrzeni, którą łatwo uporządkować.


  41-castorama-regaly-metalowe-2.jpg


  Praktyczne regały


  Piwnice, w których panuje lekki chłód lecz są dość suche, bardzo dobrze się nadają do przechowywania różnych produktów spożywczych. Jeśli więc chcesz zmienić zagraconą piwnicę w małą spiżarnię lub miejsce do przechowywania butelek wina potrzebne Ci będą odpowiednie do ich ustawienia meble. Najlepiej do tego celu będą się nadawać regały metalowe lub drewniane, które dzięki prostej konstrukcji wykonanej z wytrzymałych materiałów są praktyczne w użytkowaniu i trwałe. Ustawione wzdłuż ścian umożliwią Ci wygodne zagospodarowanie wnętrza. Ustawisz na nich rzędy kolorowych słoików wypełnionych owocami i warzywami. Mogą również służyć do przechowywania innych rzeczy np. narzędzi czy sprzętu elektromechanicznego.


  Haki i wieszaki pozwolą zaoszczędzić miejsce


  Choć nie wszyscy o tym wiedzą mocne haki do zawieszania różnych rzeczy, mogą być świetnym sposobem na zrobienie porządku z różnymi przedmiotami o nie standardowych gabarytach. Zawiesisz na nich np. elektronarzędzia, takie jak wiertarka, taker czy szlifierka, dzięki temu nie będą zajmować miejsca na półce i będą zawsze pod ręką. Wytrzymałe wieszaki to również sposób na przechowywanie, różnego rodzaju kabli.


  Jeśli kupujesz na zimę większe ilości warzyw i owoców takich jak jabłka, cebula czy ziemniaki i zastanawiasz się jak je przechowywać, wykorzystanie odpowiednich wieszaków ułatwi Ci ten problem. Powieś je zapakowane w bawełniany lub lniany worek, przez który będzie dostawać się powietrze a Twoje produkty będą dłużej świeże i nie będą gnić. Dzięki temu łatwiej Ci będzie się do nich także dostać.


  41-castorama-regaly-metalowe-3.jpg


  Pudła, pudełka i kartony


  Wykorzystanie pojemników o różnych kształtach i wymiarach, to również doskonałe rozwiązanie na przetrzymywanie różnych przedmiotów. Świetnie się nadają do przechowywania dziecięcych zabawek lub innych przedmiotów, które nie powinny się kurzyć. Jeśli masz niewielkie mieszkanie i nie wiesz gdzie chować ubrania sezonowe, również wykorzystanie do tego celu piwnicy będzie dobrym rozwiązaniem. Najlepiej ciuchy przechowywać w koszach na bieliznę, wykonanych np. z wikliny obszytych wewnątrz bawełnianym lub lnianym materiałem. Do środka warto włożyć suszoną lawendę lub lawendowe saszetki przeciwmolowe. Dzięki temu Twoje ubrania będą zabezpieczone przed szkodnikami a jednocześnie ładnie pachnieć po wyciągnięciu.


  Odpowiednio uprzątnięta i umeblowana piwnica zastąpi Ci spiżarnię, warsztat lub schowek, na które nie masz miejsca w mieszkaniu.






  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe