• Strona główna
 • Lista artykułów
 • Kamień dekoracyjny, co o nim warto wiedzieć?
 • Artykuły

  Kamień dekoracyjny, co o nim warto wiedzieć?

  Kamień dekoracyjny, co o nim warto wiedzieć?

  Kamień dekoracyjny, co o nim warto wiedzieć?
  Spośród wielu trendów, które pojawiły się w dziedzinie design oraz dekoracji wnętrz i budynków, jednym z najciekawszych jest używanie kamienia dekoracyjnego. Kamień dekoracyjny można kupić zarówno jako płytki dekoracyjne wykonane z gipsu, betonu lub konglomeratu, a także jako kamień naturalny, który jest jednak znacznie droższy i trudniejszy w układaniu. Płytki elewacyjne mogą być barwione w masie, bawione powierzchniowo lub cieniowane.  Najbardziej naturalnie wyglądają te cieniowane, płytki barwione  w masie na  ścianie wyglądają sztucznie. Płytki kamienne malowane powierzchniowo farbą mają taką zaletę, że można zmienić ich wygląd, gdy tylko mamy taką ochotę, ale też w żaden sposób  nie przypominają kamienia naturalnego.
  Kamień elewacyjny doskonale sprawdza się jako materiał na elewacje,  cokół lub na ogrodzenie. Elewacja z kamienia i ogrodzenie z kamienia nie tylko wygląda efektownie i oryginalnie ale też znacznie podnosi wartość rynkową naszej posiadłości. Sztuczny kamień zapewnia zarówno odpowiednią izolację termiczną, jak i świetny wygląd powierzchni na której został ułożony. Trudno porównywać go do takich materiałów, jak siding czy też zwykła, otynkowana powierzchnia – kamień okładzinowy wygląda znacznie bardziej elegancko nawet wtedy, gdy zostanie użyty jedynie na niektórych elementach domu. Kamień ozdobny można układać kiedy temperatura nie spada w nocy poniżej minus 6 stopni, jeśli jest niższa należy bezwzględnie stosować plastyfikatory. Płytki ścienne można zastosować także w pomieszczeniach, w których jest wilgotno, na przykład w łazience z wyjątkiem płytek gipsowych, te nie nadają się ani na elewacje zewnętrzne ani do pomieszczeń wilgotnych. Pamiętajmy o tym, by w miejscu bezpośrednio narażonym na działanie wody zastosować płytki ceramiczne. Płytki ozdobne lepiej sprawdzą się z dala od prysznica. Płytki okładzinowe to także idealny sposób na ozdobienie niektórych elementów wyposażenia wnętrza. W wielu domach pojawiają się nawet na działającym kominku, mogą służyć również do dekoracji filarów lub komina. Imitacja kamienia powinna służyć nam przez wiele lat, dlatego należy poświęcić dużo uwagi na jej prawidłowy wybór. Kamień dekoracyjny w promocji może mieć wady i nasza niewielka oszczędność nie da nam żadnej satysfakcji.
  Najłatwiej jest wybrać płytki kamienne w ofercie producenta kamienia, który będzie w stanie nam zaprezentować aranżacje wykonane za pomocą konkretnego modelu płytek. Gdy zobaczymy, jak wyglądają w prawdziwym wnętrzu, będziemy mogli je sobie wyobrazić także na naszej ścianie. Płytki dekoracyjne z imitacji kamienia mogą być zarówno piękną ozdobą, jak i prezentować się niezbyt ciekawie. Ta druga sytuacja zachodzi wtedy, gdy nie przyłożymy wystarczającej uwagi do tego, by wybrać kamień elewacyjny odpowiadający naszym potrzebom. Z uwagi na to, warto zapoznać się przede zakupem z ofertami kilku producentów, zarówno tych, które działają w internecie, jak i stacjonarnych, by móc stworzyć sobie porównanie, pomiędzy poszczególnymi modelami płytek dostępnymi na rynku i wybrać najlepszy kamień dekoracyjny dla naszych potrzeb. Zastanówmy się też, czy lepiej będzie wyglądała aranżacja wykonana w całości z jednego modelu płytek kamiennych, czy też lepiej jest połączyć  rożne wzory. Niektóre osoby nie lubią dekorowania wnętrz i zlecają to specjalistom. Jeśli skorzystasz z pomocy dekoratora wnętrz, zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Taka osoba może podpowiedzieć Ci, gdzie można kupić tani kamień dekoracyjny, dzięki czemu zaoszczędzisz na bieganinie po sklepach. Takie rozwiązanie jest coraz tańsze, gdyż na rynku osób, które zajmują się dekorowaniem wnętrz, panuje spora konkurencja. To też jest dobry  sposób dla osób, które chcą na przykład wynająć mieszkanie.

  Nowa Era Kamienia
  Nowa Era Kamienia- producent kamienia elewacyjnego, dekoracyjnego, ozdobnego. Zapewniamy szeroki wybór modeli kamienia w kazdym kolorze. www.nowaerakamienia.pl

   


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe