• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Kiedy najlepiej wymieniać okna?
 • Artykuďż˝y

  Kiedy najlepiej wymieniać okna?

  Jaka pora jest dobra na wymianę okien w mieszkaniu? Praktycznie każda, pod warunkiem że nie jest zbyt zimno i nie pada śnieg czy deszcz.

  Co znaczy nie za zimno? Temperatura na zewnątrz nie może spaść poniżej -10 stopni C, bowiem wtedy pianka montażowa nie spełni w 100 %  swoich funkcji (wypieniać się może dopiero przy  temperaturze powyżej 0 st. C, np. na wiosnę ) i montaż nie będzie prawidłowy. Silne opady także nie sprzyjają wymianie okien – wszystko jest wilgotne, ekipa nie ma dobrych warunków do pracy i  zawilgocone materiały montażowe, w tym folie, taśmy itp. mogą nie mieć pełnej przyczepności.

  Dlatego marzec to dobry miesiąc, by zacząć przygotowania do wymiany okien, jeśli na taki remont przyszedł już czas. Pamiętajmy, że okien nie kupuje się od ręki, trzeba je zamówić, poczekać kilka dni lub tygodni na dostarczenie, dobrać parapety zewnętrzne i wewnętrzne, dokonać wyboru wersji montażu i potrzebnych do montażu materiałów, umówić ekipę montażową itp.. Zatem od momentu podjęcia decyzji o wymianie okien do jej realizacji mija trochę czasu. Warto też by na zewnątrz było już ciepło, bowiem przy wymianie więcej niż jednego okna prace mogą trwać na tyle długo, że mieszkanie się wyziębi i przebywanie z nim stanie się kłopotliwe

   

  Więcej informacji

  http://poradnik.veka.pl/  redakcja
  wykonawca.pl


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe