• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Kiedy warto korzystać z kantoru internetowego?
 • Artykuďż˝y

  Kiedy warto korzystać z kantoru internetowego?

  Choć kupno i sprzedaż waluty w stacjonarnym kantorze wciąż jest najpopularniejszym sposobem na wymianę, coraz większą popularnością cieszą się działające w Polsce od 2009 roku kantory internetowe. Skąd ta rosnąca popularność? Co można zyskać korzystając z kantorów online?

  Jak działają internetowe kantory? 


  Korzystanie z kantoru online jest niesamowicie proste. Wystarczy posiadać konto złotówkowe oraz walutowe i zarejestrować się w wybranym serwisie. Następnie przelać wybraną kwotę na wirtualne konto w kantorze, sprzedać lub kupić potrzebną nam walutę, a następnie wymienione środki wpłacić na odpowiednie konto. To nie tylko wydaje się proste, ale naprawdę takie jest. Co ciekawe, wymiana waluty online zajmuje zazwyczaj około 15 minut, bowiem internetowe kantory są w pełni zautomatyzowane. Zaoszczędzić możemy więc czas, który normalnie przeznaczylibyśmy na podróż do puntu stacjonarnego, stanie w ewentualnych kolejkach i powrót do biura czy domu. Wymiany waluty możemy dokonać z każdego miejsca na świecie, które posiada połączenie z Internetem, o każdej porze, nawet w dni świąteczne. Jednak czas to nie jedyne, co zaoszczędzamy wymieniając pieniądze online. 


  Dlaczego kantory internetowe są dużo tańsze? 


  Kolejną ważną kwestią jest oszczędność pieniędzy. Skąd ona wynika? Przede wszystkim z wysokości spreadów, czyli różnicy między kupnem a sprzedażą waluty. Podczas gdy bankach wynosi ona czasem nawet do 10%, a w kantorach stacjonarnych 3-5%, internetowe kantory mogą pochwalić się spreadami na wysokości nawet 0,5%. Dla kogoś, kto okazjonalnie wymienia pieniądze, różnica ta to zaledwie kilka złotych. Jednak dla osób prowadzących firmę, które zajmuje się dużymi międzynarodowymi inwestycjami jest to oszczędność nawet kilkunastu tysięcy złotych. To samo tyczy się osób zarabiających w obcej walucie czy pracujących za granicą. Kantor internetowy to także świetne rozwiązanie dla każdego, kto spłaca kredyt w obcej walucie. Jak widać, można bowiem zaoszczędzić naprawdę dużą sumę oraz nieco czasu. 


  Skąd wynikają takie duże różnice między klasycznymi punktami, a kantorami online? Idąc do banku czy punktu stacjonarnego, jesteśmy obsługiwani przez mnóstwo osób z wykwalifikowanej kadry, przychodzimy do ładnego budynku, a nad naszym bezpieczeństwem czuwają ochroniarze. Za to wszystko płacimy my – klienci. Owszem – kantor internetowy to również instytucja, która musi na siebie zarabiać i potrzebuje pracowników, jednak dzięki pełnemu zautomatyzowaniu systemów, można ich liczbę zminimalizować. I tak na przykład lider rynku wymiany walut w Polsce, kantor Fritz Exchange zatrudnia trzy grupy ekspertów ds. firm, którzy czuwają nad komfortem i bezpieczeństwem naszych transakcji: dealerzy walutowi, specjaliści z biura obsługi klienta oraz doradcy do spraw rynków walutowych. 


  Specjalna oferta dla firm 


  Wiele internetowych kantorów posiada specjalne oferty dla nowych klientów oraz firm. Niekiedy pierwsze przelewy można wykonywać bez żadnego spreadu. Kantor Fritz Exchange gwarantuje swoim klientom możliwość negocjacji kursu walut w przypadku regularnych lub dużych wymian (powyżej 10 tys €). Jeżeli co miesiąc dokonujesz dużych wymian i transakcji, oszczędności, które niesie ze sobą korzystanie z internetowego kantory mogą być naprawdę znaczące, bowiem spready różnią się w nich nawet o kilkadziesiąt groszy w porównaniu z bankami. Natomiast specjaliści z biura obsługi klienta oraz doradcy do spraw rynków finansowych zapewne rozwieją wszelkie wątpliwości, pomogą i sprawią, że każda transakcja będzie niosła ze sobą finansowe korzyści. 


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe