• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Kilka powodów dla których warto kupić gotowy projekt domu
 • Artykuďż˝y

  Kilka powodów dla których warto kupić gotowy projekt domu

  Zaczynając realizację inwestycji w postaci swojego własnego domu, każdy początkujący inwestor staje przed wyborem kupna gotowego projektu domu, lub też zlecenie jego zaprojektowania według własnych indywidualnych wytycznych. Trzeba wyraźnie powiedzieć iż mitem jest przekonanie, że gotowe projekty jako że są tańszą opcja, są jakościowo gorsze od indywidualnie zleconego projektu. Otóż bardzo często sprawa wygląda wręcz odwrotnie i właśnie gotowe projekty mają dużo bardziej profesjonalną i dokładniejszą dokumentacje niż te robione na zamówienie.

   

  Zanim jeszcze w ogóle staniesz przed przedstawionym wyżej problemem, koniecznie musisz sprawdzić jakie wymagania musi spełnić nowo budowany dom. W miejscowym planie zagospodarowania terenu warto sprawdzić jakie parametry narzucone zostaną nam przez samą lokalizację działki. Ilość kondygnacji, wysokość kalenicy czy kąt nachylenia dachu wszystko to może znacząco zawęzić kryteria ewentualnego wyboru projektu. Warto dogłębnie je poznać, zanim podejmiemy decyzje o zakupie projektu.

   


  Poniżej spróbuje wymienić kilka powodów dla których warto kupić gotowy projekt domu, pamiętając że wybór projektu domu to jedno z najprzyjemniejszych i często jedne z ostatnich przyjemnych zadań podczas całej realizacji inwestycji.

   


  • Projekt gotowy jest zdecydowanie tańszy niż indywidualny. Jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za tym właśnie rozwiązaniem. Przy ogromie pieniędzy jakie musimy wydać na budowę, każda oszczędność może mieć kluczowe znacznie, dlatego dla wielu po prostu innej opcji niż kupno gotowego projektu nie ma.

  • Projekt gotowy dopuszcza pewien zakres adaptacji. W zależności od miejsca gdzie go kupujemy możemy mieć większą lub mniejszą swobodę w przeprojektowaniu kilku kluczowych elementów kupowanego projektu, często praca architekta przy adaptacji naszego projektu jest wliczona w jego cenę.

  • Oferta projektów gotowych do przeglądania jest niezwykle bogata, dzięki czemu dużo łatwiej jest wybrać taki projekt niż wymyślać go razem z projektantem od nowa.

  • Kupując gotowy projekt mamy bardzo dużą szansę że dostaniemy rzetelną i sprawdzoną dokumentacje, która często będzie oparta na doświadczeniach wielu projektantów, architektów czy budowlańców, a nie tylko jednego jak przy projekcie indywidualnym.

  • Dostajemy zawsze aktualne koszta materiałów niezbędnych do budowy, często wraz z wszelkimi zestawieniami i kosztorysami niezbędnymi na różnych etapach budowy.

  • W większości firm zajmujących się sprzedażą gotowych projektów, możemy liczyć na bezpłatną pomoc architekta przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji i rozmieszczeniu naszego nowo budowanego domu.

  • Również w większości firm, wraz z zakupem projektu dostaniemy całe mnóstwo materiałów związanych z projektem. Jedne będą bardziej lub mniej potrzebne na etapie budowy, ale na pewno przy projekcie indywidualnym za każdy dodatkowy element musielibyśmy dodatkowo płacić.

  • Na koniec wymienię czynnik który niejako wynika ze wszystkich powyższych punktów. Otóż kupując gotowy projekt zaoszczędzamy całe mnóstwo swojego czasu, co w oczywisty sposób również przekłada się na oszczędności.

   


  Mam nadzieje że ten artykuł rozjaśnił parę spraw i wątpliwości, oraz przede wszystkim obalił mit postawiony w pierwszym akapicie, a każdy z przyszłych inwestorów będzie mógł podjąć bardziej świadomą decyzje na tym początkowym etapie inwestycji.

  Artykuł przygotowany
  przez serwis http://plandomu.pl - Najlepsze gotowe projekty domów w Polsce.

   


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe