• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Klimatyzer – rozwiązanie do każdego wnętrza, nie tylko na lato!
 • Artykuďż˝y

  Klimatyzer – rozwiązanie do każdego wnętrza, nie tylko na lato!

  Do słonecznych i upalnych dni pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz warto się zastanowić nad wyposażeniem domowych wnętrz w klimatyzer. Urządzenie, dzięki któremu te najgorętsze dni będą łatwiejsze do przetrwania.

  Czym się charakteryzuje klimatyzer? Jakie ma zalety i czy sprawdzi się lepiej niż tradycyjna klimatyzacja stacjonarna? Sprawdzamy możliwości zastosowania oraz funkcjonalności klimatyzerów.


  Tradycyjny klimatyzator stacjonarny – nie zawsze możliwy do instalacji


  Teoretycznie najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest tradycyjny klimatyzator stacjonarny. Oferuje dużą wydajność działania i pozwala na utrzymanie temperatury na określonym poziomie. Sprawdza się nie tylko upalnym latem, ale i mroźną zimą – może bowiem zarówno schładzać, jak i dogrzewać domowe pomieszczenia.


  Niestety, mówimy o wymagającym montażu i konieczności zapewnienia właściwego odprowadzania spalin. Nie wszędzie da się zamontować klimatyzację stacjonarną.


  Klimatyzer – alternatywa dla każdego


  Alternatywą do tradycyjnych klimatyzatorów są mobilne klimatyzery, które można znaleźć na stronie https://econovli.pl/. Są to urządzenia, które do pracy potrzebują jedynie podłączenia do źródła energii elektrycznej. Nie wymagają złożonego montażu, instalowania w określonym miejscu i regularnych przeglądów.


  Klimatyzery mają mniejszą wydajność niż klimatyzatory stacjonarne, ale możemy je w dowolnej chwili przenieść do wybranego pomieszczenia. Uzyskujemy zatem chłodną mgiełkę powietrza w określonym miejscu, na niewielkiej przestrzeni. To sprawdzone rozwiązanie, gdy korzystamy na co dzień z różnych pomieszczeń i potrzebujemy ochłody tylko wtedy, gdy np. pracujemy.


  Klimatyzery są przy tym energooszczędne i wpisują się w potrzeby minimalistycznych, funkcjonalnych, ekologicznych mieszkań czy domów. Są przy tym niezwykle estetyczne, o niewielkich rozmiarach, dlatego nie sprawiają problemów podczas przechowywania oraz wpisują się w każdą aranżację wnętrza.


  Więcej niż chłodzenie


  Na rynku znajdziemy modele klimatyzerów, które oferują nie tylko funkcję chłodzenia. Mogą się również sprawdzać jako urządzenia do dogrzewania wnętrz, gdy ogrzewanie centralne nie zapewnia domownikom pożądanego komfortu.


  W wielu klimatyzerach dodatkowo występują funkcje nawilżacza czy oczyszczacza powietrza. Nie ma zatem problemu z przesuszeniem powietrza, co jest częstym problemem przede wszystkim w sezonie grzewczym.


  Intuicyjne w obsłudze, o wielu możliwościach


  Klimatyzery są intuicyjne w obsłudze. Poza podstawowymi funkcjonalnościami oferują dodatkowe opcje, poza tym pozwalają na precyzyjne dopasowanie mocy czy czasu chłodzenia, ogrzewania czy nawilżania powietrza. Możemy zatem liczyć na zwiększenie komfortu korzystania z poszczególnych pomieszczeń, niezależnie od tego, czy w nich pracujemy, odpoczywamy, czy przyjmujemy gości. Zapoznajmy się z rynkową ofertą i wybierzmy urządzenie, które spełni nasze oczekiwania. Domowego budżetu nie nadszarpniemy, a komfort odczujemy bardzo szybko.


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe