• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Kupuję mieszkanie – które piętro wybrać?
 • Artykuďż˝y

  Kupuję mieszkanie – które piętro wybrać?

  Planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić się do własnego mieszkania. Nie masz jednak na oku nic konkretnego. Pozostaje kilka kwestii do przeanalizowania. Jedną z nich jest to, na jakim piętrze znajdować się będzie twój lokal mieszkalny. Czy wiesz, co brać pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji?

   

  Nabywasz mieszkanie – przed tobą trudne zadanie!

   

  firmabudowlana.jpgZakup mieszkania to nie lada wyzwanie, chodzi tu nie tylko o poprawne załatwienie wszelkich formalności, ale także znalezienie najdogodniejszego dla nas lokalu. Wybieramy najlepszą dla naszego lokum stronę świata, rozkład pokoi, a także to, czy będzie w nim zamknięta kuchnia, a może aneks kuchenny.

   

  Sprawdzamy, jaki będzie kształt pomieszczeń, a także jak duży będzie nasz balkon i salon. Zastanawiamy się, czy chcemy, aby był dostęp do windy i parkingu podziemnego. Sprawdzamy, jak prezentuje się sąsiedztwo wybranego przez nas osiedla. Przy wyborze własnego M, liczy się także to, na jakim piętrze zamierzamy zamieszkać. Nowe mieszkania znajdziemy pod adresem mieszkaniowi.pl

   

  Jakie piętro wybrać? Sąsiedztwo!

  Mieszkanie na pierwszym piętrze, a może lepiej zdecydować się na piąte piętro? Na ten wybór wpływ ma wiele czynników, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na sąsiedztwo bloku, w którym znajduje się nasz lokal. Jeżeli obok są budynki znajdujące się w niewielkiej odległości, wówczas możemy mieć problem z zachowaniem prywatności. W takiej sytuacji wybieramy mieszkania na wyższych kondygnacjach. Zwłaszcza wtedy, kiedy nasz dom jest o wiele większy od pozostałych.

   

  Jeżeli zależy Ci na prywatności, to skreśl również mieszkanie na parterze. Zwłaszcza to, które umieszczone jest blisko chodnika lub ulicy. Na szczęście w nowym budownictwie problem ten pojawia się coraz rzadziej. Zwłaszcza że osiedla ogradzane są nierzadko wysokim płotem, który oddziela je od reszty miasta.

   

  Powierzchnia mieszkania

  Planujesz zakup dużego, przestronnego mieszkania – gratulacje! Zapewne w grę wchodzi również duży taras. Twój lokal najprawdopodobniej będzie znajdował się na wyższych kondygnacjach bloku, to właśnie tam deweloperzy lokują większe apartamenty. Dodatkowym plusem jest, że zazwyczaj to na tej wysokości lokuje się duże tarasy widokowe.

   

  Ludzie starsi i młodzi rodzice

  Masz małe dzieci albo planujesz powiększenie rodziny, to nie kupuj mieszkania znajdującego się na wyższych kondygnacjach. Parter lub pierwsze piętro docenisz wtedy, kiedy pojawi się konieczność wniesienia wózka dziecięcego po spacerze lub wielu siatek z zakupami. Podobnie jest w przypadku osób starszych, dla których mieszkania na poziomie 0 są znacznie dogodniejsze, niż te mieszczące się np. na czwartym lub piątym piętrze. Warto mieć też na uwadze to, że chociaż w budynku znajduje się winda, to nie zawsze musi ona działać. I wtedy pojawia się problem.

   

  Piękny widok i zacieki – czy zawsze?

  Część osób docenia mieszkania położone na najwyższych piętrach budynków za piękne widoki znajdujące się za oknem i brak sąsiadów nad głową. W wielu przypadkach ma to rzeczywiście miejsce. Niestety w budynkach gorszej jakości lub starszych może dochodzić do przeciekania dachu. A to oznacza zacieki, a nawet zagrzybienie takiego mieszkania. Dlatego przed zakupem koniecznie sprawdź stan lokalu, który zamierzasz nabyć. Co aktualnie najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, 3 piętro, 5 piętro, a może poziom 0?

   

   

   


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe