• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Mały domek na wielką twórczość!
 • Artykuďż˝y

  Mały domek na wielką twórczość!

  Potrzebujesz mini warsztatu, pracowni lub po prostu miejsca, w którym mógłbyś wyrażać się w artystyczny sposób? Zobacz inną odsłonę drewnianych domków!

  zdjecie_glowne.jpg

  Domki ogrodowe wykonane z drewna w większości kojarzą się z miejscem przechowywania narzędzi i sprzętu ogrodniczego. To z reguły składziki na działkach lub przy domu. Trzymamy w nich zimą meble ogrodowe, kosiarkę, parasol i doniczki. Jednak te proste, lecz wizualnie atrakcyjne, konstrukcje coraz częściej znajdują uznanie jako przydomowe pracownie lub mini warsztaty zlokalizowane na letniskowych działkach.

  Tworzenie biżuterii, malowanie, prace związane z wszelką działalnością rzemieślniczą wymagają spokojnego, odizolowanego od domowych pomieszczeń miejsca.

   

  Przy domu i na działce

   

  Domki drewniane, które zazwyczaj widujemy na działkach, mogą z powodzeniem pełnić funkcję twórczą zamiast być jedynie przechowalnią. Ich atrakcyjna forma, drewniana konstrukcja oraz solidność wykonania znajdują uznanie wśród kreatywnych twórców.

  Domek można postawić jako oddzielne warsztatowe pomieszczenie przy domu, w którym mieszkamy lub umieścić na działce letniskowej czy w rodzinnym siedlisku. Ich zaletą jest z pewnością to, że budowa nie wymaga specjalnych pozwoleń. Przyciągają za to atrakcyjną ceną  – niewielka budka (która może mieć nawet do 35 metrów kwadratowych) to koszt od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

  Drewniany domek na działce czy posesji doskonale sprawdzi się dla miłośników majsterkowania, fanów ogrodnictwa czy rękodzieła. Malowanie obrazów, tworzenie muzyki, szycie czy inne twórcze zajęcia to również nieznane dotąd opcje wykorzystania drewnianych konstrukcji.

   

  Drewniany domek – zbudować czy kupić?

   

  Samodzielnie wybudowanie drewnianego domku wiąże się ze znajomością aspektów technicznych, budowlanych, projektowych i oczywiście czasowych. Trzeba pamiętać o wyborze odpowiedniego drewna, jego impregnacji, przygotowaniu podłoża. Jeśli posiadamy niezbędne narzędzia, to budowa z pomocą przyjaciół czy rodziny nie powinna być skomplikowana.

  Jeśli natomiast nie mamy zapału do tego typu projektów, a budowa drewnianych konstrukcji jest dla nas abstrakcją, to warto oddać ją w ręce wyspecjalizowanych firm. Te przygotują grunt, zaprojektują domek i oddadzą go w stanie gotowym do użytku.

  Domek będzie na tyle uniwersalny, że gdy zmienimy zakres naszej działalności, będziemy mogli zamienić go na funkcjonalną narzędziownię, strefę rodzinnego relaksu czy składzik drewna.

   


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe