• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Myjka ciśnieniowa w domu – dlaczego warto ją mieć?
 • Artykuďż˝y

  Myjka ciśnieniowa w domu – dlaczego warto ją mieć?

   Potrzebujesz dokładnie oczyścić posesję? Zastanawiasz się, jak skutecznie i szybko umyć swoje auto? Z pomocą przychodzą myjki ciśnieniowe, które gwarantują skuteczne oczyszczanie powierzchni. Sprawdź, w jaki sposób działają i dlaczego warto mieć je w domu.
                     

  myjka-cisnieniowa.jpg

  Czym jest myjka ciśnieniowa?


  Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które wytwarza strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu świetnie radzi sobie z większością zabrudzeń – nawet z tymi, które są np. od dłuższego czasu zaschnięte i ciężko odchodzą od powierzchni. Działanie myjki jest bardzo proste – urządzenie podłącza się do źródła wody, a wbudowana pompa zwiększa jej ciśnienie. Na koniec, dzięki połączonemu przewodowi wysokociśnieniowemu, woda dochodzi do pistoletu natryskowego, który posiada różne końcówki – odpowiednie dla różnych powierzchni np. do samochodu.


  Zalety mycia wodą pod ciśnieniem


  Myjki ciśnieniowe są świetną alternatywą dla tradycyjnych sposobów czyszczenia różnych powierzchni. W porównaniu do mycia za pomocą np. szczotki i bieżącej wody, szybko i precyzyjnie pozbędziesz się zabrudzeń np. z tarasu czy podjazdu garażu. Dzięki temu zadbasz również o zdrowie – obsługa tych urządzeń nie wymaga schylania się i klękania, co często prowadzi do różnych urazów np. kręgosłupa. Myjki ciśnieniowe cechują się również:  • oszczędnością wody,

  • wygodnym użytkowaniem,

  • dalekim zasięgiem strumienia wody,

  • usuwaniem zabrudzeń z trudnodostępnych miejsc,

  • ekologią,

  • regulacją ciśnienia wody.


  Myjki ciśnieniowe i ich zastosowanie


  Urządzenia te projektowane są pod kątem różnych zanieczyszczeń. Świetnie sprawdzają się do miejsc, które szybko się brudzą oraz są trudnodostępne – np. takie, które wymagają podstawienia drabiny. Gdzie szczególnie przyda Ci się myjka ciśnieniowa?


  Samochód


  Dzięki myjce ciśnieniowej szybko i dokładnie umyjesz karoserię auta. Wysokie ciśnienie pozwoli Ci dokładnie wyczyścić wszystkie miejsca, które są najbardziej podatne na zabrudzenia np. tablice rejestracyjne, nadkola czy szyby. Pamiętaj, że do mycia samochodu należy wybrać odpowiednią myjkę z dyszą. Do nadwozia samochodu świetnie nadaje się taka, która tworzy płaski strumień. Do mycia pojazdu wybierz taką, która generuje ciśnienie robocze strumienia mniejsze niż 150 barów – w przeciwnym razie lakier auta się uszkodzi.


  Ogrodzenia


  Płoty są narażone na częste zabrudzenia, z racji tego, że postawione są z reguły blisko drogi. Bardzo często są zanieczyszczone przez błoto, które chlapie pod kołami samochodów. Myjka skutecznie usuwa zabrudzenia, dzięki czemu w krótkim czasie ogrodzenie nabiera blasku.


  Ścieżki i podjazdy


  Myjka ciśnieniowa świetnie sprawdza się w usuwaniu zabrudzeń z podjazdów takich jak, np. błoto, liście czy piasek. Dzięki wysokiemu ciśnieniu problemu nie stanowią również plamy i smary.


  Elewacje


  Zewnętrzne ściany budynku bardzo szybko się brudzą, głównie za sprawą pyłów oraz odchodów ptaków. Myjka ciśnieniowa skutecznie usuwa zanieczyszczenie oraz zachowuje korzystny wygląd elewacji.


  Dobór odpowiedniej myjki ciśnieniowej


  Przed zakupem sprawdź specyfikację urządzenia, tak aby dobrać ją pod kątem zapotrzebowania. Zastosowanie myjki ciśnieniowej jest bardzo szerokie – sprawdza się ona zarówno dla większych obszarów, jak i tych mniejszych jak np. rower, architektura ogrodowa czy basen. Pamiętaj, że niektóre przedmioty są przeznaczone do mycia pod mniejszym ciśnieniem np. samochód. Warto odwiedzić sklep z narzędziami i elektronarzędziami Emast.pl, który oferuje szeroki wybór myjek ciśnieniowych, które świetnie nadają się do czyszczenia różnych powierzchni.


   


   


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe