• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy budującej hale stalowe?
 • Artykuďż˝y

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy budującej hale stalowe?

  Podczas wyboru firmy budującej hale stalowe warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, tj. jej doświadczenie na rynku, wykorzystywaną do budowy technologię, to, czy zajmuje się generalnym wykonawstwem oraz obsługę klienta.

  firmabudowlana.jpgBudowa hali stalowej to poważna inwestycja, która powinna być poprzedzona rozważną decyzją o wyborze rzetelnej firmy, która ją wybuduje. Nie powinna to być przypadkowa i, co gorsza, niesprawdzona firma. Budowa takiego obiektu wiąże się ze zainwestowaniem sporych środków, dlatego inwestor powinien mieć pewność, że wybrał sprawdzoną i godną polecenia firmę budowlaną. Jak wybrać takiego wykonawcę hal stalowych i na co zwrócić uwagę?


  Ważne są doświadczenie, stosowanie nowoczesnej i sprawdzonej technologii, generalne wykonawstwo oraz profesjonalna obsługa klienta.


  Doświadczenie na rynku


  Firma powinna mieć dobre budowlane tradycje i doświadczenie na rynku budownictwa przemysłowego. Trzeba sprawdzić jej portfolio, czyli zapoznać się z listą wybudowanych obiektów. Jeśli lista jest długa, to znak, że firma ma doświadczenie w swojej dziedzinie. Warto też sprawdzić jakiego typu hale stalowe wybudowała. Ważne jest także to, by posiadała certyfikat jakości ISO 9001:2008 lub ISO 9001:2015. Istotne są również zdobyte przez firmę wyróżnienia, takie jak np. Gazela Biznesu czy Przedsiębiorstwo Fair Play, które świadczą o wysokim poziomie świadczonych usług.


  Sprawdzona technologia


  Niezmiernie istotne jest to jaką technologię wykorzystuje dana firma podczas budowy hal produkcyjnych. Firma Ocmer jest jedyną w Polsce firmą, która buduje w sprawdzonym systemie REMCO. System ten charakteryzuje się lekką konstrukcją hal (kilkanaście kg/m2) oraz dużymi rozpiętościami bez słupów wewnętrznych (nawet do 80 m). Zasadniczą konstrukcję nośną stanowią blachownicowe ramy stalowe, składające się ze słupów i rygli o sztywnościach zgodnych z przebiegiem momentów zginających, co daje dużą wytrzymałość. Płatwie dachowe i rygle ścienne w postaci giętych na zimno kształtowników są wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości. Sztywność przestrzenną konstrukcji uzyskuje się poprzez zastosowanie stężeń typu „X” z okrągłych prętów usytuowanych w dachu, ścianach podłużnych i szczytowych. Elementy konstrukcyjne są łączone za pomocą śrub. Standardową halę stalową można wybudować w ciągu 30 dni. W ramach systemu REMCO wykonuje się konstrukcje hal o dachach jedno- i dwuspadowych, jedno- i wielonawowe, nieocieplone i ocieplone. Konstrukcja może być dostosowana do zamontowania belek podsuwnicowych i wciągarek. Na życzenie inwestora część wnętrza hali może być wykorzystana jako dwukondygnacyjna przestrzeń robocza lub składowa, po wykonaniu konstrukcji antresoli.


  Generalne wykonawstwo


  Jeśli inwestor chce, by budowa przebiegła sprawnie, to powinien wybrać taką firmę, która zajmuje się budową hali stalowych od przysłowiowego A do Z, tj. świadczy usługę generalnego wykonawstwa. Taka firma zajmie się wszystkim, od wykonania koncepcji i projektu, poprzez załatwienie wszystkich niezbędnych formalności, budowę obiektów i infrastruktury, aż do uruchomienia budynku. Taka firma dopilnuje, żeby wszystkie wymagania prawa budowlanego zostały spełnione. Zajmie się formalnościami, takimi jak przygotowanie niezbędnych projektów, badań gruntowych, warunków zagospodarowania terenu i ochrony środowiska, pozwoleń na przyłącza i pozwolenia na budowę, aż do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.


  Warto wybrać firmę, która opiekuje się inwestycją na wszystkich etapach jej realizacji, a nawet po ich zakończeniu, poprzez fachowe poradnictwo i pomoc.


  Profesjonalna obsługa klienta


  Niezmiernie ważna dla inwestora jest także jakość obsługi klienta. Dobra firma budowlana działa kompleksowo (poprzez przedstawienie kompleksowej oferty), optymalnie (dobierając rozwiązania optymalne do potrzeb klienta), indywidualnie (warunki realizacji inwestycji ustalane są indywidualnie i dostosowane do konkretnych potrzeb), rzetelnie (prace projektowe przeprowadzane są zgodnie z przepisami prawa budowlanego), elastycznie (projekt może być modyfikowany zgodnie z potrzebami inwestora) oraz terminowo (obiekty oddawane są na czas, a odbiory techniczne przebiegają bez problemów).


  Z ofertą firmy Ocmer dotyczącą generalnego wykonawstwa hal stalowych można zapoznać się na stronie: https://www.ocmer.com.pl/generalne-wykonawstwo-hal.


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe