• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Skup złomu – co warto o nim wiedzieć?
 • Artykuďż˝y

  Skup złomu – co warto o nim wiedzieć?

  Masz w garażu lub piwnicy zbędne przedmioty, których nie używasz, a które zajmują Ci miejsce? Zorientuj się, czy nie możesz oddać ich do skupu złomu. Nie wiesz, co możesz przynieść do takiego punktu? Przeczytaj ten artykuł i rozwiej swoje wątpliwości.

  skup-zlomu-we-wroclawiu.jpg

  Czym jest złom?

  Zgodnie z definicją złomem nazywa się wszystkie metalowe odpady lub zużyte przedmioty, które nadają się do ponownego przetworzenia. Najczęściej złom jest przetapiany lub inaczej mówiąc – złomowany. Jakie są elementy tego procesu?

  1. Pozyskanie przez skupującego przedmiotów nadających się do przetworzenia.

  2. Wstępne oczyszczenie ich i rozebranie na mniejsze części.

  3. Segregacja – oddzielenie elementów, które nie nadają się już do wykorzystania od tych, które można przetworzyć.

  4. Przetworzenie tych elementów, które można poddać recyklingowi na nowy surowiec oraz zutylizowanie tego, co niepotrzebne.

  Co możesz oddać na skup złomu?

  Złom skupowany jest przez specjalne punkty. Do nich najczęściej przynosi się metale kolorowe. Czym one są? To produkty, które nie zawierają w sobie żelaza, przewodzą ciepło i charakteryzują się wysokim połyskiem. Do najbardziej znanych metali kolorowych zalicza się na przykład aluminium, miedź, cynk, ołów czy stal. Najczęściej oddawanym do skupu surowcem jest aluminium w postaci puszek z różnych napojów. Co jeszcze oprócz metali kolorowych możesz przynieść do skupu złomu?

  • Makulaturę – kartony, papierowe pudełka, czasopisma oraz książki.

  • Zepsutą lub niekompletną biżuterię.

  • Stare lub nieużywane kable od telefonów i laptopów.

  Punkty skupu są przyjazne nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla przedsiębiorstw. Jesteś mieszkańcem Wrocławia i szukasz profesjonalnej firmy, która skupuje różne rodzaje złomu? Skontaktuj się z przedstawicielem firmy Eko-Logis, której jednym z obszarów działalności jest skup złomu we Wrocławiu. Jesteś właścicielem zakładu produkcyjnego i potrzebujesz zamówić kontener na niepotrzebne Ci surowce? Dla Eko-Logis to nie problem. Możesz liczyć na szybki przywóz kontenera, terminowość oraz przestrzeganie wszystkich zapisów umowy.

  Dlaczego warto oddać złom na skup?

  Skupy złomu w naszym kraju nie cieszą się zbyt dobrą sławą. Poznaj jednak trzy najważniejsze powody, dla których warto przekonać się do odwiedzenia skupu i oddania zbędnych, ale możliwych do recyklingu przedmiotów.

  Po pierwsze – zarobisz kilka złotych na drobne wydatki

  Oddając odpowiednie surowce do skupu złomu, możesz zarobić kilka, a czasem i kilkadziesiąt złotych. W przypadku ceny zasada jest bardzo prosta: im droższy metal oddasz do skupu, tym więcej możesz zarobić.

  Po drugie – zachowasz porządek w garażu lub na strychu

  Oddanie niepotrzebnych i możliwych do przetworzenia przedmiotów to najlepszy sposób, aby pozbyć się ich z komórki, garażu czy strychu i zachować w tych miejscach porządek. Zniszczonych przedmiotów nie oddasz drugiej osobie, dlatego warto zebrać je wszystkie do kartonu i oddać do skupu.

  Po trzecie – zatroszczysz się o środowisko

  Regularne odwiedzanie skupu złomu to niewielki krok z Twojej strony do tego, aby przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Z makulatury, którą przyniesiesz, mogą powstać książki, które następnie będzie można wypożyczyć z biblioteki. Pamiętaj też, że wiele metali jest toksycznych, a wyrzucenie ich w lesie lub do rzeki może być szkodliwe dla roślin i zwierząt.

  Szukasz sprawdzonego punktu skupującego złom we Wrocławiu? Zapoznaj się z ofertą firmy Eko-Logis: http://eko-logis.com.pl.


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe