• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Sprzątanie wynajmowanych mieszkań - przygotuj się na porządki, jeśli planujesz remont lub renowację
 • Artykuďż˝y

  Sprzątanie wynajmowanych mieszkań - przygotuj się na porządki, jeśli planujesz remont lub renowację

  Jesteś właścicielem mieszkania i chcesz odnowić je przed szukaniem nowych lokatorów? Opuszczasz lokal, który wynajmowałeś i musisz doprowadzić go do stanu początkowego? Pamiętaj, że wstępne przygotowanie mieszkania do remontu zaowocuje sprawniejszym przebiegiem robót i zaoszczędzi wiele stresu.

   

  Na czym polega sprzątanie mieszkań pod wynajem?

   

  Zawsze przed wypuszczeniem w świat ogłoszenia o nowoczesnym, funkcjonalnym i przestronnym mieszkaniu warto zadbać o to, by oferowany przez nas lokal rzeczywiście spełniał standardy, o których piszemy. Aby uzyskać korzystną cenę na rynku wynajmu, powinniśmy przeprowadzić remont bądź przynajmniej odświeżyć wygląd pomieszczeń.

   

  sprzatanie.jpgPrzygotowanie do odnowienia mieszkania może okazać się czasochłonne, ponieważ należy pozbyć się wszelkich niepotrzebnych, zepsutych, przestarzałych elementów wystroju. Czasem dopiero w trakcie sprzątania okazuje się, jak dużo zostało zgromadzonych mebli, książek i bibelotów, a większość z nich nie nadaje się już do użytku bądź nie pasują do tworzonego przez nas neutralnego wnętrza. Należy również usunąć przestarzałą armaturę łazienkową, niefunkcjonalne grzejniki oraz wysłużony sprzęt AGD, z pralką i lodówką na czele. Ponadto mieszkanie zyska na wartości, jeżeli pozbędziemy się staromodnej i ciemnej boazerii pomniejszającej optycznie korytarz lub pokój.

   

  Porady dla wyprowadzających się lokatorów

   

  Czasem właściciel mieszkania, które zostało przekazane najemcom, zastrzega sobie w umowie, że lokal powinien zostać odnowiony przed opuszczeniem go przez lokatorów. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku nowych lub świeżo wyremontowanych mieszkań, które po kilku latach użytkowania zmieniają swój wygląd. Osoby wyprowadzające się muszą usunąć wszelkie poczynione w trakcie trwania wynajmu modyfikacje, takie jak dodatkowe ścianki kartonowo-gipsowe, a także odmalować ściany czy naprawić wszelkie poczynione szkody. Nie warto ryzykować utraty kaucji oraz dobrej reputacji pozostawiając lokal w opłakanym stanie.

   

  Co zrobić, jeśli nie masz czasu na przygotowanie mieszkania do remontu?

   

  Sprzątać możemy z pomocą rodziny i znajomych albo powierzyć to zadanie specjalistycznej ekipie. Istnieje wiele firm oferujących profesjonalne i kompleksowe sprzątanie mieszkań w Krakowie. Trzeba jednak uważać, żeby nie pomylić usług sprzątania codziennego ze sprzątaniem związanym z planowanym lub przeprowadzonym remontem! Wybierz firmę, która poradzi sobie z trudnymi zadaniami, takimi jak: wywóz starych mebli, wynoszenie zniszczonych wanien i umywalek, usuwanie potłuczonej glazury lub terakoty, pozbywanie się gruzu itp. Sprawdź, czy ekipa dysponuje odpowiednim sprzętem oraz czy zapewnia podstawienie kontenera na wynoszone śmieci. Warto również potwierdzić z przedstawicielem firmy dostępność specjalistycznych pojazdów, przystosowanych do przewożenia kontenerów i pojemników na gruz.

   

  //


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe