• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Stylowe grzejniki dekoracyjne na wyciągnięcie ręki
 • Artykuďż˝y

  Stylowe grzejniki dekoracyjne na wyciągnięcie ręki

  Jeszcze do niedawna wystrój wnętrza polegał na prawidłowym doborze mebli, oświetlenia, kolorystyki, czy struktury ścian. Obecnie można również dopasować odpowiedni rodzaj grzejników, aby harmonizowały z wnętrzem i podkreślały jego walory estetyczne.

   

  Rodzaje grzejników

   

  ag-grzejniki-dekoracyjne.jpgRynek oferuje szeroki wybór grzejników dekoracyjnych o ciekawej kolorystyce i wzornictwie, wykonanych z najwyższej jakości materiałów i wyróżniających się wysoką wydajnością cieplną. Są wśród nich modele wykonane ze stali inox, aluminium, żeliwne, szklane itp., o różnych mocach grzewczych oraz kształtach i rozmiarach. Ich produkcja oparta jest na nowoczesnej technologii i współpracy z uznanymi projektantami wnętrz. Bardzo przydatną opcją jest możliwość zakupu tego samego modelu grzejnika w dwóch wersjach – do centralnego ogrzewania oraz elektrycznego.

  Grzejniki z płaską płytą

  Grzejniki te najczęściej wybierane są przez zwolenników prostoty i elegancji. Wśród nich dostępne są różne modele, np. Sheer (Flat lub Vertical), Nova (Flat lub Vertical), Kos, Tif, Faro, Niva, AG (Scelta Plan oraz Scelta Plan Inox) itp. Tworzą piękne, eleganckie, monumentalne wręcz płaszczyzny. Występują w 220 kolorach, co sprawia, że z łatwością można dopasować odpowiedni model do danego wnętrza. AG Wave oraz AG Moderno, mają na przykład strukturalną powierzchnię lekkiej plecionki, czy kratki.

   

  Grzejniki poziome

  Tego typu grzejniki dobrze wyglądają w tradycyjnym mieszkaniu pod oknem albo na ścianie, nad łóżkiem, czy kanapą. Bardzo dobrze też prezentują się w kuchni i jadalni. Wyróżnia je płaska, cienka powierzchnia (o grubości ok. 7 cm). W modelach, takich, jak np. Nova, Sheer, Roof i King, jest ona jednolita, gładka lub strukturalna, natomiast w Tekle, Tempo, Victorii, Vulcanie, czy Piano ma budowę modułową (rury płaskie lub dwuścienne połączone kolektorami, dzięki czemu można z nich skomponować grzejnik o dowolnej szerokości).

   

  Grzejniki żeliwne w stylu retro

  Bardzo modne są ostatnio grzejniki w stylu retro, przypominające wyglądem antyki z XIX, czy początków XX wieku. Starannie dopracowane detale, takie, jak ozdobne kurki i zawory sprawiają, że kaloryfery te stanowią piękne i stylowe dopełnienie wnętrza z epoki. Mają klasyczną budowę żeberkową, mogą więc być skonfigurowane z dowolnej liczby elementów. Występują w wersji stojącej lub wiszącej i mają najczęściej kolor antycznego złota oraz epoksydowanego srebra.

   

  Grzejniki loftowe

  Wyróżnia je surowa, minimalistyczna forma, dobrze komponująca się z loftami i nowoczesnymi, industrialnymi wnętrzami. Zwolennicy stylu loftowego znajdą szeroki wybór modeli w różnej kolorystyce. Do najciekawszych należą: AG Loft FAO2-W, o surowym fabrycznym designie, który może być zamontowany w pionie lub w poziomie oraz Ribbon i AG Design RA Inox – pasujące świetnie do surowych, minimalistycznych wnętrz o czystej formie.

   

  Grzejniki szklane

  Należą do niezwykle efektownych, oryginalnych i nowoczesnych grzejników. Wykonane są z hartowanego szkła o dużych wymiarach tafli i ogromnej ilości wariantów kolorystycznych. Mogą być jednobarwne, kolorowe i przezroczyste. Świetnie nadają się do każdego pomieszczenia, w szczególności do salonu, holu i kuchni. Powiększają optycznie każde wnętrze i je rozjaśniają. Do najbardziej popularnych modeli należy seria Nova Szklana, w wariantach Lux, Lustro i Kolor. Wariant Nova Szklana Lux pozwala na umieszczenie za szkłem własnej grafiki lub zdjęcia, nadając grzejnikowi niepowtarzalny wygląd.

   

  Grzejniki rurowe

  Najlepiej wyglądają w holach, łazienkach, jadalniach, ale sprawdzą się również w nowoczesnych salonach. Mają budowę modułową, co sprawia, że ich rozmiar można z łatwością dopasować do wielkości i designu wnętrza. Najbardziej popularne modele, to Mega, Big Tube, Wulkan i Supra. W modelu Big Tube dostępnych jest ponad 200 kolorów, co stwarza nieograniczone możliwości aranżacyjne.

   

  Grzejniki z lustrem

  Cechuje je niezwykła elegancja. Ponadto powiększają i rozjaśniają przestrzeń. Są bardzo praktyczne, najczęściej montuje się je w holach i łazienkach, ale mogą też stanowić niezwykle oryginalny element dekoracyjny każdego pokoju, czy salonu. Popularne są modele Vertica, Vision, Intra oraz AG Renifer w wielu wariantach kolorystycznych, różniące się rodzajem grzejnika obudowującego lustro.

  Obecnie nie trzeba już się ograniczać. Na rynku dostępny jest szeroki wybór funkcjonalnych, przepięknych grzejników dekoracyjnych, które stanowić będą uzupełnienie stylu każdego wnętrza.

  Grzejniki dekoracyjne i łazienkowe AG Warszawa
  Artykuł dostarczony przez AG Grzejniki z Warszawy produkujący grzejniki dekoracyjne i łazienkowe.

   

  //


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe