• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Wybór odpowiedniego betonu
 • Artykuďż˝y

  Wybór odpowiedniego betonu

  Budowa domu wiąże się z podjęciem wielu niezwykle ważnych decyzji. Jedną z nich stanowić będzie z całą pewnością wybór betonu. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego betonu nie jest wcale tak prostą i oczywistą sprawą. Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, do czego masz zamiar użyć betonu i wtedy dobrać odpowiednie jego parametry.

   

  Inny beton zastosujesz, gdy będziesz wykonywał posadzkę a zupełnie inny posłuży do wykonania ścian czy budowania stropów. Są również betony, które zapewniają doskonałą izolację termiczną, betony, posiadające gęstą strukturę, idealnie nadające się między innymi pod ogrzewanie podłogowe lub betony, które bardzo dobrze radzą sobie z wypełnieniem szczelin. Jeżeli nie wiesz, jaki beton wybrać, zasugeruj się informacjami zawartymi w projekcie, bądź zapytaj osobę pracującą przy stanowisku z betonami. Z pewnością będzie potrafiła Ci doradzić. Warto uzyskać również informację o tym, jak dużo betonu powinieneś kupić. Pamiętaj również o tym, że prawdopodobnie będą Ci potrzebne różne rodzaje betonu.

  Wybór betonu to jednak nie wszystko - teraz musisz zadbać o jego właściwą pielęgnację. Świeżo wykonany betonowy element powinien być zabezpieczony przed utratą wody, wiatrem, zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturą czy chociażby opadami. Tylko zapewniając świeżo wylanej konstrukcji odpowiednią pielęgnację zyskasz pewność, że zastosowana mieszanka betonowa będzie naprawdę trwała.

   

  Dlatego ze względu na swoje unikalne parametry i wytrzymałość, beton jest zdecydowanie lepiej postrzegany i wybierany do budowy domów niż inne technologie, np. drewniane. Tak bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych domy z drewna według naszych konsumentów nie budzą zaufania, głównie ze względu na wytrzymałość takich konstrukcji. W Polsce jedynym miejscem, gdzie można spotkać drewno wykorzystywane do budowy domów to Polskie góry. Cała pozostała część kraju aż do morza jest betonem postawiona.

   

  Więcej informacji dotyczących pielęgnacji betonu możesz uzyskać między innymi na stronie http://cemexbeton.pl/.

   


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe