• Strona główna
 • Lista artyku��w
 • Zastosowanie hal stalowych w lotnictwie
 • Artykuďż˝y

  Zastosowanie hal stalowych w lotnictwie

  Hale ze stali cieszą się dużą popularnością wśród przedsiębiorców i rolników. Coraz częściej wykorzystujemy je również w handlu. Okazuje się jednak, że są to konstrukcje świetnie przystosowane do potrzeb lotnictwa. Dlaczego i na co zwrócić uwagę, planując budowę hali - wyjaśniamy to w dalszej części.

  shutterstock_1048379746.jpg

  Ekonomiczny wybór


  Prawda jest taka, że każdemu inwestorowi zależy na tym, aby koszty były możliwie najniższe, lecz przy zachowaniu pewnych standardów. Taką możliwość dają właśnie hale przemysłowe ze stali.


  Jeszcze do niedawna hale o różnym przeznaczeniu (również lotniczym) wznoszono metodami tradycyjnymi. Murowane budynki nie są już jednak najbardziej ekonomiczne. Ich budowa trwa miesiącami, a to odbija się na finalnym koszcie. Zupełnie inna sytuacja dotyczy konstrukcji stalowych - proste budynki wznosi się już w 3 tygodnie! To oczywiście przekłada się na koszt takiej inwestycji.


  Obecnie hale o konstrukcji stalowej są najtańszym rozwiązaniem, które spełnia wszystkie wymagania zarówno w kwestii bezpieczeństwa, jak i funkcjonalności.


  Hale przemysłowe są stworzone dla lotnictwa


  Wielu ludzi postrzega hale o konstrukcji stalowej tylko w jeden sposób. Są to dla nich po prostu kanciaste hale przemysłowe, które wykorzystuje się przede wszystkim na produkcjach. Mało kto dostrzega funkcjonalność, jaką oferują takie budynki.


  Hale o konstrukcjach stalowych w swojej podstawowej formie są dość proste i klucz tkwi właśnie w tej prostocie. Dzięki dużej powierzchni, szybkiej budowie i możliwości dostosowania wielu aspektów budynku hale przemysłowe są idealnym rozwiązaniem dla lotnictwa.


  Hangary lotnicze wymagają przede wszystkim dużej powierzchni, odpowiedniego ocieplenia i właściwej konstrukcji (z brakiem podpór, które mogłyby utrudniać manewry dużymi maszynami). Wszystkie te wymagania spełniają hale przemysłowe.


  Warto także dodać, że wybór hal o konstrukcji stalowej wiąże się z jeszcze jedną korzyścią. Tego typu hangary lotnicze można łatwo powiększyć lub przebudować, a nawet zaadaptować do innych celów. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Wszystko tkwi w budowie modułowej konstrukcji stalowych - to ona odpowiada za unikalne możliwości, których nie daje tradycyjne budownictwo.


  Sukces gwarantuje dobre wykonawstwo


  Maszyny lotnicze wymagają nie tylko dużych powierzchni, ale również tych, które są dostosowane do ich potrzeb (np. właściwa temperatura, nie za duża wilgoć). W związku z tym nie można sobie pozwolić na wybranie wykonawców, którzy mogą tę kwestię zaniedbać.


  Przed wyborem firmy sprawdź zawsze jej realizacje i opinie klientów. Jeśli wykonawcy mogą się pochwalić referencjami oraz zdjęciami swoich realizacji, to są godni zaufania. Ważne też, aby mieli duże doświadczenie.


  Biura rachunkowe


  Warsztaty samochodowe